CategoriesLetWOM

LetWOM Basında

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin Ön Kuluçka Programı’nda çalışmalarını yürüten LetWOM, abonelik sistemine sahip online bir pazaryeri. Aboneler, LetWOM üzerinden tüm hobilerine, ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına yönelik aylık abonelikler oluşturabiliyor.

Girişimin kurucusu Emre Uzun, LetWOM ile hem tedarikçilerini hem de abonelerini mutlu eden bir platform oluşturduklarını söyledi. Uzun, e-ticarete başladığı dönemde klasik e-ticaret platformunda karşılaştığı sorunlar doğrultusunda projesinin nasıl ortaya çıktığını İstanbul Ticaret’e anlattı.

ÜRÜN DEĞİL SATIŞ ODAKLI

Yüksek komisyon oranları, yüksek reklam maliyetleri ve bazı platformlarda ilk sırada bulunmak için tıklanma başına alınan ücretlerin yüksekliğinden rahatsız olduğunu dile getiren Uzun, “Panel yönetimine harcanan zaman ve efor ile de aslında e-ticaret yaparken ürüne değil, satışa odaklanmaya başladığımızı saptadım. Ayrıca bir sonraki ay satışını da hiç öngöremediğimizi farkettim” dedi.
 
e-ticaret platformlarının mağazaları artırmaya yönelik çalıştığını ve hiçbir kontrol mekanizması bulunmadığını savunan Uzun, bu durumun işini doğru yapmak isteyen satıcıları da zora soktuğunu söyledi. Fark ettiği sorunlar üzerine araştırma yaparak, dünyadaki birkaç platformu detaylı bir şekilde incelediğini belirten Uzun, müşteri memnuniyetini de sağlayabilmek için aboneli e-ticaret platformu olarak LetWOM’u hayata geçirdiklerini kaydetti.

ABONE MEMNUNİYETİ

 

“Hem tedarikçilerini hem de abonelerini kendi sistemi sayesinde mutlu eden bir platform oluşturduk” diyen Uzun, platformun avantajlarını şöyle anlattı: “Tedarikçiler panel yönetim desteği düşük komisyon oranları, düşük reklam harcamaları ile ürüne odaklanabiliyor. Ürüne odaklanan tedarikçi, daha kaliteli ürünlerle abonelerin memnuniyetini sağladıkça satış sürekliliğini de yakalamış oluyor. Müşteri, tedarikçiden aldığı üründen memnunsa sürekli olarak oradaki aboneliğini devam ettiriyor. Bu sayede abone, periyodik olarak kullandığı ürünü almak için tekrar uğraşmıyor ve zaman kaybı yaşamıyor.”

10’DAN FAZLA TEDARİKÇİ

Tüm ilgi alanları, hobiler ve ihtiyaçlar için olan ve periyodik olarak kullanılan her ürünün bu platformda bulunabileceğini ifade eden Uzun, müşterilerinin ürüne odaklanmalarının daha kaliteli ve özenli ürünler ortaya çıkartmalarını sağladığını söyledi.
 
Uzun, abonelerin LetWOM üzerinden aylık abonelikler oluşturabildiklerini dile getirdi.

 

Proje fikrini oluşturduklarından bu yana geçen 1.5 yılda 10’dan fazla tedarikçi kazandıklarını belirten Emre Uzun, “Yurt dışı abonelikler için kargo anlaşmalarını sağladık ve web site alt yapısını düzenledik. 2022 yılında LetWOM’u yurt dışına açacağız” dedi.

 

WOM DRONE İLE TESLİMAT

Abonelik platformu olarak hızlı, alelacele kargolama sisteminden uzak olduklarını dile getiren Emre Uzun, ilerleyen süreçte vizyon proje olarak kargo teslimatlarında WOM dronelar ile lojistiklerini sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

BTM, PROJEMİZE İVME KATTI

BTM’nin Ön Kuluçka Programı’nda çalışmalarını sürdürdüklerini ve tüm imkanlarından sonuna kadar faydalandıklarını anlatan Emre Uzun, “BTM bize her anlamda çok büyük katkılar sağladı ve halen sağlamaya devam ediyor. Kaliteli ofis ortamı, verilen eğitimler, girişimcilerin yanında olan mentorleri ile bizim projemize inanılmaz bir ivme kattı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir